Co si vzít s sebou k posilování?

Poté, co se rozhodnete, že navštívíte posilovnu, měli byste určitě vědět, jakým způsobem se vybavit a jak se v posilovně chovat.

Do posilovny si určitě nezapomeňte vzít oblečení, které bude odpovídat námaze, jež na vás bude vyvíjena. Ideální volbou je bezesporu oblečení, které je schopno velmi slušně sát pot a odvádět jej z těla pryč. Přezůvky by měly být uzavřené, abyste si při pohybu byli naprosto jisti. Rozhodně při posilování nesmí dojít k žádné ztrátě rovnováhy. Právě takto totiž dochází nejčastěji k velmi nepříjemným úrazům. Určitě si tedy neberte žádné nazouváky anebo pantofle. Zapomenout nesmíte na ručníky. Jednotlivé cviky jsou fyzický náročné, takže se budete hodně potit. Ručník si budete moci odložit vedle posilovacích strojů. Vzít byste si s sebou měli také pití. Většina posiloven je sice vybavena barem, za kterým si budete moci koupit různé nápoje, přesto ale není špatné mít nějaký ten nápoj s sebou. Do batohu si také přibalte deodorant, jelikož pot při posilování zrovna nevykouzlí mnohdy libé vůně. Jako doplňkový sport k posilování mnohdy slouží spinning, u kterého se zpotíte opravdu extrémním způsobem.

K tomu, abyste mohli posilovat v místnosti k tomu určené, pochopitelně potřebujete také určitý finanční obnos, který dáte za vstupné.

Před započetím samotného cvičení se rozhodně musíte rozcvičit. Zahřívací fáze, která se anglicky nazývá warm-up, nesmí rozhodně chybět. Díky ní totiž předejdete naprosto zbytečným úrazům, mezi které řadíme třeba natažení svalu, anebo dokonce jeho natržení. V posilovně je třeba také dodržovat hned několik závazných pravidel. Určitě se vyhněte jakémukoli hlomození a cinkání s činkami. Pokládejte pod sebe ručník, a to jak na lavicích, tak také na zemi. Hygiena je velmi důležitá nejen při tomto druhu cvičení. Určitě také veškeré nástroje vracejte zpět na dané místo. Předejde se tak zbytečným zraněním při nechtěném kontaktu s nimi.

One Response to “Co si vzít s sebou k posilování?”

  1. admin Says:

    Určitě by se neměla opomenout cvičební podložka , protože bez protažení se žádné cvičení neobejde.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.