Posilování břišních svalů

Velmi těžko bychom hledali člověka, který by netoužil po plochém břichu. Spousta žen i mužů vyhledávají posilovny, aby si vypracovali právě své břišní svaly tak, aby jejich břicho bylo ploché a pevné.
Než přejdeme k samotným cvikům, tak je třeba si říct něco o břišních svalech. Rozlišujeme celkem čtyři typy břišních svalů. Tím prvním je přímý břišní sval. Ten odpovídá za přitahování pánve k oblasti hrudníku. Dále lze posilovat také zevní šikmé svaly. Ty se nacházejí od spodních žeber až po stydkou kost a pánev. Naopak vnitřní šikmé svaly se nacházejí pod vnějšími svaly a díky nim jsme schopni otáčet trupem a tím pádem se hýbat směrem do stran. Posledním břišním svalem je příčný břišní sval. Ten má za úkol vtáhnout břišní stěnu směrem dovnitř.

Mezi hlavní cviky na břicho řadíme zkracovačky se zátěží. Ty představují poměrně jednoduchý cvik, při němž si lehneme na záda, pokrčíme kolena a chodidla si položíme rovně na podložku. Mezi kolena si dáme medicinbal a do rukou lehké závaží o hmotnosti mezí třemi až pěti kily. Kolena budete pomalu přitahovat směrem k hrudnímu koši, přičemž současně zvednete také hlavu a ramena ze země. Chvíli vydržíte v konečné pozici a potom se zase vrátíte zpět. Zvolit můžete pochopitelně také zkracovačky s vytáčením. Při tomto cvičení si lehnete na záda tak, aby nohy byly zvednuté a chodidla směřovala ke stropu. Ruce si položíte velmi zlehka na hlavu tak, aby lokty směřovaly ven, a potom provedete zkracovačku nahoru a doleva. To samé budete opakovat na druhou stranu.

Zvolit můžete také zkracovačky s rotací. Při nich si lehnete na zem a pokrčíte kolena o úhel 90 stupňů. Ruce se budou dotýkat hlavy jako při předchozím typu posilování a budete zvedat ramena, přičemž trup budete vytáčet tak, aby při zakončení pohybu směřoval pravý loket mezi kolena. Vše si potom zopakujete v opačném gardu.

2 komentáře to “Posilování břišních svalů”

  1. Cviky jóga » yoga » Nejčastěji praktikované cviky jóga Says:

    […] jak nohy, tak také třísla, kolenní šlachy, hruď a oblast ramenou. Vynecháno bude snad jen posilování břišních svalů. Cvičit začnete ve stoji rozkročném a váha bude spočívat na obou dolních končetinách. […]

  2. admin Says:

    Hlavně při cvičení myslete na podložky, je to lepší. Já používám balanční podložky a jsem spokojená.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.